Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Najważniejsze informacje o tym jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na wizytę u fizjoterapeuty, pewnie nie wiesz, czego się możesz po niej spodziewać. Poniżej przestawiliśmy najwazniejśze informacje dotyczące przygotowania  do wizyty oraz jej przebiegu.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważnym momentem zarówno dla pacjenta, jak i fizjoterapeuty. To czas, w którym się poznajemy. Praca w miłej atmosferze przekłada się na efekty terapii, ułatwia i przyśpiesza proces diagnostyczny, dlatego zależy nam, aby w naszym gabinecie rehabilitacji w Kielcach pacjenci czuli się swobodnie. Sam fakt, pierwszej wizyty może wywołać stres i skrępowanie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do niej.

4 najważniejsze rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed przyjściem do naszego gabinetu

  • Jeśli posiadasz dokumentację medyczną (RTG, USG, wyniku rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisów ze szpitali itd.) to weź ją ze sobą – pomoże nam to w diagnozowaniu i planowaniu terapii.
  • Nie potrzebujesz skierowania – nie realizujemy zabiegów na  NFZ, dlatego skierowanie nie jest Ci potrzebne.
  • Ubierz się wygodnie – sportowy strój, spodenki i wygodna bielizna, pozwoli na swobodne wykonanie badania.
  • Nie spóźnij się – przyjdź kilka minut wcześniej.

Jak przebiega pierwsza wizyta u fizjoterapeuty?

W gabinecie FizjoRecover w Kielcach pierwsza wizyta składa się z trzech elementów – wywiadu, badania i terapii.  W pierwszej kolejności przeprowadzamy szczegółowy wywiad, związany z dolegliwościami, objawami, historią choroby, dotychczasowym leczeniem, w celu ustalenia dysfunkcji, z którą  zgłosił się do nas pacjent.

Po wywiadzie przechodzimy do badania, które poprzedzone jest informacją, dotyczącą sposobu jego wykonania. Fizjoterapeuta manualnie bada narząd ruchu oraz wykonuje specjalne testy w różnych pozycjach ciała, umożliwiające ustalenie nieprawidłowości napięcia mięśniowo-powięziowego, postawy ciała lub ruchomości stawów. Szczegółowa diagnostyka pozwala określić przyczynę dolegliwości i rozpocząć najskuteczniejszą metodę terapii.

Kolejnym etapem po badaniu jest masaż mięśniowo-powięziowy, który jest aplikowany w najbardziej napięte miejsca w ciele. 

Wybierz się na swoją pierwszą wizytę u fizjoterapeuty w Kielcach

Wizytę możesz umówić  telefonicznie lub online przez formularz kontaktowy.

Shopping Cart